Truck Camper Ac Unit
Product Introduction
Truck campers have become increasingly popular over the years as more people discover the joys of exploring the great outdoors. However, camping during the summer months can be particularly challenging, especially if you don't have access to a reliable source of air conditioning. Fortunately, truck camper AC units are designed to provide the perfect cooling solution, regardless of where you choose to park your vehicle.

Product Feature and Advantages


Product Parameters
| Product Name | Electric AC for Trucks |
| Brand | JUKOOL |
| Model No. | FT-TAC-PV01/02 |
| Voltage | DC12V/24V |
| Power | 750W/850W |
| Current | 70A/40A |
| Refrigerant | R134a/600g |
| Cooling Capacity | 6000-9000BTU |
| Weight | 30kgs |
| Cooling Space | 6-8sqm max |
Product Dimension and Details
This truck camper ac unit has smart dimension,not occupy too much truck cab inside and outside space.




Applications
This truck camper ac unit can be used for anywhere with small space and can provide DC power, this ac can be used. and provide cool air.

Clients Reviews
Profound experience allows us to better understand the needs of customers, and has been well received by the market.

Company Profile


Packing and Shipping
FAQ


Hot Tags: truck camper ac unit, China, manufacturers, factory, customized, wholesale, cheap, low price, for sale, in stock, made in China, 12v Air Conditioner for Truck, 12 Volt Air Conditioner for Trucks, Truck Air Conditioner, 24v Truck Air Conditioner, Sleep Air Truck Air Conditioning, Parking Truck Air Conditioner
You Might Also Like
Send Inquiry
















